Korduma Kippuvad Küsimused

Kui oled edukalt liikmeks registreerunud oleks kõigepealt mõistlik läbi lugeda Toitumise Põhitõed ning seejärel külastada energiavajaduse kalkulaatorit.  Selle abiga saab välja selgitada just Sinu eesmärgile vastava päevase kaloraaži ning valida sobivad menüüd.

Parimvorm.ee lehel on menüüd koostatud väärtuses: 2500-3500 kcal. Päevamenüüde energiatihedus on valitud just suunitlusega meestele, kelle päevane energiavajadus on suurem (ka dieedil olles). Oluliselt vähem ei peaks ükski meesterahvas sööma.
Juhul kui kalkulaator annab Sulle mingil põhjusel oluliselt väiksema kaloraaži kui 2500 kcal päevas, oleks vaja üle vaadata oma nädala keskmine füüsiline aktiivsus. Seda tõestes saab ka rohkem süüa. Juhul kui mingil põhjusel see ei ole võimalik, või ikkagi 2500-ni ei jõua leiab menüüd vahemikus 1500-2500 Helena Mang Fitness lehelt.

Absoluutselt mitte! Energiavajaduse kalkulaatori abiga saab välja valida sobiva kaloraaži nii kaalu langetamiseks/säilitamiseks kui ka kaalu (massi) lisamiseks. Juhul, kui teha oleks vaja mõlemat siis soovitan esialgu rasva arvelt kaalu maha võtta ja siis kvaliteetse lihasmassi lisamisele keskenduda.

Sarnased menüüd on saadaval Helena Mang Fitness lehel, vahemikus 1500-2500 kcal mis on sobilikud rohkem naisterahvastele. Iga ParimVorm.ee päevamenüü lõpus on märge, millisele menüüle see Helena Mang Fitness lehel vastab (näiteks: “HMF menüü nr. 20”)

Ei, iga päev on oma olemuselt tervik, kus toitained ja toiteväärtused täpselt paika pandud. Seega toidukordade omavaheline vahetamine päevade lõikes ei ole lubatud! Küll aga on lubatud kõikide toidukordade päevasisene vahetamine ja endale sobivate kellaaegade valimine. Oluline on, et õhtuks oleksid kõik 4 toidukorda söödud. 

Ei, kindlasti mitte. Enamasti valivad kava kasutajad välja 2-3 erinevat päevamenüüd ja teevad neid nädala-kahe lõikes vaheldumisi. Nii on ka tooraine osas kõige optimaalsem.
Kes soovib, võib muidugi iga päev teha erinevat menüüd või süüa kuu aega järjest täpselt sama- kõik päevad on ühtmoodi tervikud ja tasakaalustatud ning edasine oleneb juba isiklikust eelistusest.

Ja! Oled väga oodatud aktiivselt kaasa mõtlema. Kõik samaväärsed asendused ON lubatud. Näiteks võib 50g riisi asendada 50g tatraga ja köögiviljade puhul ei ole oluline millist  täpselt kasutad, porgand ei maitse, võta siis paprika! Kui kahtled toiteväärtustes siis abiks tuleb kaloriarvutus äpp MyFitnessPal- soovitan seda soojalt kasutada!

Kaalulanguse ja kvaliteetse massi lisamise osas on tihti inimestel utoopilised eeldused. Normaalne kaalukadu, mis tuleb vaid rasva arvelt võiks olla 300-500g nädalas, ehk kuni 2kg kuus. Esimestel kuudel suure ülekaalu puhul on võimalik ka rohkem kaotada.
Massi lisamise juures peaks kaalutõus jääma sarnasesse vahemiku, tasub meeles pidada, et füüsiliselt ei ole võimalik keskmisel meesterahval puhast lihast üle 1kg kuus juurde lisada.

Jah ikka saad! Poes on täiesti olemas nii gluteenivabad kui ka laktoosivabad tooted ja kõike on võimaliks samaväärsete kuid Sinule sobivate toodetega asendada!

Juhul kui Sa oled algaja ja pole varem väga jõusaali sattunud, alusta kindlasti 2-osalisest jõusaalikavast. See on ideaalne kui plaanid jõusaali jõuda keskmiselt 2-3 korda nädalas.
Juhul kui Sul on kerge lihastreenituse põhi olemas, võid alustada kohe 3-osalise kavaga. See on hea valik, kui plaanid jõusaalis käia 3-5 korda nädalas.

Sulge menüü